Seniūnijoje visi darbai svarbūs, o problemos savos

DSC_0237 (Large)Pakuonio seniūnijos ataskaitiniame susirinkime vietos gyventojai, išklausę seniūno pareigas laikinai einančios Nijolės Averkienės ir kitų įstaigų atstovų veiklos ataskaitas, rajono vadovų ir kitų svečių pasisakymus, turėjo ir už ką padėkoti, ir dėl ko papriekaištauti. Tačiau seniūnijos darbu niekas nesiskundė, jį organizuojanti seniūno pavaduotoja, kuri dirba už du, sulaukė padėkos žodžių ne tik iš vietos įstaigų, gyventojų atstovų, bet ir iš rajono valdžios. Pirmiausia už atšilusį mikroklimatą ir pagerėjusį seniūnijos bendradarbiavimą su kitais socialiniais partneriais.
Laikinoji seniūnė N.Averkienė susirinkusiems pristatė  veiklos ataskaitą už praėjusių metų veiklą, papasakojo apie prioritetinius šių metų darbus, pasidalino problemomis, kurioms spręsti vien seniūnijos pastangų nepakanka.
Nuo kovo 1 d. seniūnijoje dirba nauja žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistė Jūratė Rasimienė. Taupant lėšas ji aptarnaus Ašmintos ir dalį Pakuonio seniūnijų ūkininkų, pastarojoje seniūnijoje klientus priiminės pirmadieniais ir antradieniais. Laukiškių, Valengiškių, Šaltupio, Kudirkų kaimų gyventojai žemės ūkio klausimais turės kreiptis į Išlaužo seniūnijoje dirbantį žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistą.
Pasak N.Averkienės, šiemet numatoma pradėti nemažos apimties kelių priežiūros ir remonto darbus: bus asfaltuojama 700 m ilgio Vytauto gatvės atkarpa Purvininkų gyvenvietėje, remontuojama Žaros gatvė Patamulšio kaime, tvarkomos Pakuonio miestelio gatvės.  Planuojami darbai Laukiškių ir Kebliškių – Bačkininkėlių keliuose.
Seniūno pavaduotojos nuomone, būtina griežtinti reikalavimus rangovams, kelių remontui įsigyti kokybiškesnio ir brangesnio žvyro. Jos teigimu, Vangų karjero žvyras ne visais atvejais tinkamas, nuo važiuojamosios kelio dalies ištaškomas į šalis. Ji atkreipė dėmesį į kelio Dvylikiai – Margininkai remonto broką, po atliktų darbų dėl liūliuojančio pagrindo juo tapo sudėtinga pravažiuoti.
N.Averkienės teigimu, atėjo laikas iš pagrindų tvarkyti pakeles, iškirsti greideriavimui, kelio sankasų formavimui trukdančius, eismo dalyvių saugumui gresiančius krūmus ir senus medžius. Kai kuriuos medžius apsauginėse kelio zonose yra pasodinę patys gyventojai. Seni Lentpjūvės gatvės medžiai kelia pavojų vairuotojams, po stipresnio vėjo jie gali lūžti ar užgriūti ant elektros laidų, todėl, pasak seniūno pavaduotojos, reikia sudaryti specialią komisiją jų būklei įvertinti. Akivaizdu, kad medžių pjovimo darbai nemažai kainuos. Papildomų investicijų bei savivaldybės specialistų konsultacijų prireiks ir norint įrengti du priešgaisrinius vandens rezervuarus bei papildomą apšvietimo stulpą prie Kuonės upelio. Gyventojai skundžiasi miestelyje vėl atsiradusiais bebrais, kurie jau nuvertė ne vieną medį.
L.e. seniūno pareigas N.Averkienės teigimu, toliau bus šienaujamos pakelės, tvarkomi lankytini seniūnijos objektai. Pernai jiems iš Viešųjų darbų programos buvo panaudoti 1668 eurai, dirbo penki asmenys. Į viešuosius darbus buvo nukreipti ir 32 asmenys, gaunantys socialines pašalpas. Vis dėlto N.Averkienė pasigedo vyriškos jėgos kai kuriems ūkiškiems darbams atlikti.
Pasak jos, seniūnijoje yra aktyvių, energingų žmonių, kuriais galima pasikliauti, pasitelkti į pagalbą. Noriai talkininkauja Pakuonio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Žmonės žadėjo prisidėti prie Bačkininkėlių piliakalnio laiptų įrengimo, medienos parūpino Giedriaus Kaminsko lentpjūvė, tačiau seniūnija turi surasti lėšų vinims ir meistro atlyginimui.
Seniūno pavaduotoja susirūpinusi dėl apleistų, didelį pavojų aplinkiniams keliančių apgriuvusių Pagirmuonio dvaro ir kitų pastatų. Ji ragino gyventojus nedelsti ir galutinai sutvarkyti  nuosavybės teise priklausančių pastatų teisinės registracijos dokumentus, užeiti į seniūniją ir patikslinti gyvenamosios vietos adresus. Atlikus kapinių inventorizaciją, kapų prižiūrėtojams, keičiantiems tvoreles ar kapavietės dydį, būtina apie tai pranešti seniūnijos administracijai.
Seniūno pavaduotoja surado gerų žodžių ir gražiai atsiliepė apie seniūnijos darbuotojus, padėkojo savo sričių entuziastams – pagrindinės mokyklos kolektyvui, laisvalaikio salės vadovei Renatai Žibienei, saviveiklininkams, klebonui Rimantui Pilypaičiui, bibliotekų darbuotojoms,  krašto bendruomenių pirmininkams, visiems tiems, kurie atstovauja seniūnijai rajono sportinėse varžybose, padeda surengti ir remia seniūnijos šventes.
Nuo sausio Pakuonio seniūnijoje dirbantis policijos inspektorius Juozas Petrauskas kvietė gyventojus nelikti abejingiems pastebėjus nederamų dalykų socialinės rizikos šeimose, pilietiškai pranešti apie nelegalią prekybą tabako ir alkoholio gaminiais. Pakuonio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Jūratė Keturakienė pasidžiaugė geromis pagrindinio ir popamokinio ugdymo galimybėmis mokykloje ir apgailestavo, kad dalis vaikų išvažiuoja mokytis į kitas Prienų ir Kauno rajono mokyklas. Prienų socialinių paslaugų centro direktorė Aurelija Urbonienė pristatė naują integralios pagalbos namuose projektą miesto ir kaimo gyventojams, turintiems sunkią negalią, slaugos poreikių.  Jos teigimu, jau šių metų paskutinį ketvirtį pagal pageidavimą mobilios komandos nariai (socialinis darbuotojas, slaugytojas ir jų padėjėjai, masažistas – kineziterapeutas, psichologas)  pradės teikti iš dalies mokamas socialines, sveikatos priežiūros, slaugos paslaugas klientams namuose (iki 4-6 val. per dieną), mokys jų artimuosius praktinių slaugos įgūdžių.
Meras Alvydas Vaicekauskas, kreipdamasis į žemiečius, sakė, kad Pakuonio krašto gyventojų poreikių nepamiršo. Šiemet bus skirta lėšų seniūnijos administracinio pastato langų keitimui, prisidėta prie mokyklos aplinkos tvarkymo, vaizdo kameros įrengimo, klasių apšvietimo. Savivaldybė padės spręsti kelių ir kitas aplinkos tvarkymo problemas.
Savivaldybės Tarybos narys Jonas Vilionis apgailestavo dėl nykstančio kaimo, jis sakė belsis į visas duris ir ieškos paramos kelio Ašminta – Pakuonis remontui, kurį labai gadina sunkiasvorės savivartės, vežančios žvyrą. Anot J.Vilionio, kaimyninėse seniūnijose yra gražių vietų poilsiui, Nemunas traukia ne tik norinčius pažvejoti, todėl reikia užtikrinti patogų ir saugų susisiekimą tarp jų. J.Vilionis neatsisakė iniciatyvos šią vasarą visus vėl pakviesti į Joninių šventę savo ūkyje, vylėsi, kad bus sukurta bendra  abiejų seniūnijų kapela ir agitavo už šventes be alkoholio.
Kredito unijos „Prienų taupa“ valdybos pirmininkė Violeta Kirlienė unijos narius pakvietė aktyviai dalyvauti visuotiniame susirinkime kovo 22 d. Jos teigimu, susirinkime laukiami ir kiti gyventojai, kurie nori daugiau sužinoti apie KU teikiamas paslaugas.
Viena gyventoja piktinosi, kad iš pakelės nesurenkami  sandėliuojami šieno ritiniai. Prie jų renkasi žvėrys, jie neretai iššoka į kelią prieš pat atvažiuojančius automobilius, dėl to ne vienam yra tekę sukti griovin. Buvo skundas dėl šunų, kurie iš kiemų išpuola į šaligatvį ir  gąsdina praeivius. Žmonėms parūpo, koks likimas ąžuolinės skulptūros, kolūkiniais laikais pastatytos prie įvažiavimo į Pakuonio miestelį, o vėliau dingusios. Jų manymu, miestelio pagrindinės gatvės nepuošia metalinių grandinių atitvarai, aptrupėję visuomeninės paskirties pastatų fasadai. Žmonės diskutavo ir apie tai, kad naujoji įvaizdžio idėja Prienams visai netinka – vietoj drakono geriau būtų pasirinkti žirgo ar lokio įvaizdžiai, artimesni tautinei mitologijai.
Vienas iš aktualiausių, daugelio palaikymo sulaukusių klausimų – sveikatos priežiūros paslaugų (paskirtų vaistų suleidimas, lašinės) prieinamumas seniūnijos gyventojams, prisirašiusiems prie privačių sveikatos priežiūros įstaigų. Senukams sunku kasdien važinėti į Prienus, o medicinos punkto bendruomenės slaugytoja aptarnauja tik valdiškos poliklinikos pacientus. Žmonės rajono savivaldybės vadovų prašė padėti rasti sutarimą tarp medicinos įstaigų ir sureguliuoti paslaugų apmokėjimo klausimus.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *