„Ąžuolo“ progimnazija dalyvavo regioninėse FIRST LEGO League varžybose

DSCN0235FIRST LEGO League (FLL) yra pasaulinis LEGO robotikos konkursas, kuriame dalyvauja mokinių komandos   daugiau nei iš  80 šalių.  Konkursui komandos ruošiasi beveik pusę metų – kiekvienais metais skiriama vis nauja tema, susijusi su pasaulio technologijų aktualijomis. 2015 – 2016 m. sezono tema: „Atliekų kelias“.
Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje Robotikos būrelį  lanko 30 mokinių. Dvi grupes sudaro 1-4 klasių mokiniai ir vieną  grupę 5-6 klasių mokiniai. Nors būrelis įkurtas prieš pusę metų, vaikai yra žingeidūs, aktyvūs, ir jau šiais metais nusprendėme dalyvauti FIRST LEGO League varžybų regioniniame turnyre, kuris vyko Kaune.
Projekto užduotis buvo pasidomėti, kas vyksta su jau nebenaudojamais dalykais, pasiūlyti savo būdą, kaip išspręsti problemą, kuri kyla dėl to, kad esame įsitikinę, jog vienas ar kitas daiktas jau nebegali būti panaudotas.
Iš 10 aktyviausių būrelio narių sudarėme komandą „Ąžuolas“ (mokiniai gali dalyvauti nuo 9 iki 16 m.). Varžėmės trijuose robotų turnyro ratuose, projektų pristatymuose ir vertybių konkurse.  Besiruošdami projekto pristatymui lankėmės Prienų stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėje, kur sužinojome, kaip ir kur surenkami nereikalingi stambūs daiktai, kenksmingos medžiagos, kur jos keliauja toliau. Apsilankėme ir Prienų rajono savivaldybėje. Čia susitikome su Prienų rajono savivaldybės ekologe. Ji papasakojo mokiniams, kur keliauja mūsų miesto išrūšiuotos ir nerūšiuotos atliekos. Mokiniai buvo smalsūs, daug sužinojo ir žinias panaudojo pristatydami paruoštą projektą Kauno regioninėse varžybose.
DSCN0214Daug emocijų ir įtampos patyrėme pačių sukurtų robotų atliekamose misijose. Svarbus buvo ir vertybių konkursas, kuris skatina mokinius kurti  draugiškai bendradarbiaujant, padedant, paaiškinant jaunesniam draugui.
Apdovanoti medaliais ir diplomais su dar didesniu entuziazmu ruošiamės varžybų respublikiniam etapui, kuris vyks Vilniuje kovo mėnesio pabaigoje.
Džiaugiamės, kad Robotikos būrelio veiklos yra patrauklios ir mokinių mėgiamos. Primename visiems besidomintiems, kad progimnazija mokinių priėmimą į Robotikos būrelius organizuoja visus mokslo metus. Tėvelių prašymai registruojami progimnazijos raštinėje. Robotikos būrelių veiklos organizavimo tvarka yra aprašyta ir skelbiama progimnazijos internetinėje svetainėje www.azuolas. prienai.lm.lt skiltyje Teisinė informacija /Teisės aktai /Kitos tvarkos.
Jūratė Skindzerienė
Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos
Robotikos būrelio vadovė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *