Japonijos ambasadorius pasiryžęs stiprinti ryšius su regionais

DSC_9902 - Copy

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Vasario 3 d. Prienų rajono savivaldybėje su mandagumo vizitu lankėsi Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei  Shigeeda, lydimas patarėjo Renato Kirtiklio, Kultūros skyriaus atstovės Haruta Seto ir ambasados virtuvės šefo Tsutomu Watanabe. Ambasadorius susitiko su savivaldybės vadovais ir administracijos darbuotojais, domėjosi kultūrinių mainų ir verslo galimybėmis, apžiūrėjo Visuomenės harmonizavimo parko infrastruktūrą Vazgaikiemyje, dalyvavo priėmime UAB „Ekofrisa“.
Šiemet minima diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 25 metų sukaktis. Vadovaudamasi  šūkiu „Dar arčiau, dar draugiškiau“, Japonijos ambasada ketina stiprinti savo šalies ryšius su Lietuva ir jos regionais. Todėl, kaip sakė ambasadorius, jo vizito Prienų rajono savivaldybėje tikslas – ieškoti kontaktų  bendradarbiavimui  kuo įvairesnėse srityse.
Savivaldybės atstovai, pristatydami Prienų kraštą, užsiminė apie prieniečių kultūrines sąsajas su Japonija. Jaunieji dailininkai šioje šalyje laimėjo prizines vietas, o tautodailininkas Algimantas Sakalauskas dalyvavo medžio drožėjų simpoziume. Ambasadorius Toyoei Shigeeda išreiškė pageidavimą Prienus aplankyti dar kartą, kai mieste vyks tradicinė vasaros šventė, ir pristatyti Japonijos kultūrą. Jo teigimu, Japonijoje  yra nemažai meno kolektyvų, kurie norėtų atvykti į Lietuvą ir prašė ambasados tarpininkauti mezgant ryšius su partneriais. Meras A.Vaicekauskas ambasadorių patikino, kad Prienuose jis bus visuomet laukiamas.

Japonijos ambasados darbuotojai su savivaldybės vadovais ir specialistais.

Japonijos ambasados darbuotojai su savivaldybės vadovais ir specialistais.

Toyoei Shigeeda domėjosi savivaldybės problemomis ir iššūkiais, smulkiojo verslo aplinka, plėtros galimybėmis mieste, teiravosi, ką savivaldybė galėtų pasiūlyti, kokias mokestines lengvatas suteikti Japonijos investuotojams, kiek laiko truktų dokumentų tvarkymo formalumai. Jam buvo papasakota apie rajone sėkmingai veikiančias, ryšius su užsienio šalimis vystančias verslo įmones, atsakyta į jį dominančius klausimus.
Ambasadorius prisiminė praėjusių metų rudens viešnagę kaimyninėje Birštono savivaldybėje, pasidžiaugė, kad prašant jos vadovams, pasisekė surasti kurortui miestą partnerį. Pasak jo, į Vilniuje vyksiančią Japonijos kultūros savaitę ketina atvykti per du tūkstančius japonų, todėl ambasados surinkta informacija apie miestų traukos objektus, renginius ir tradicijas pasitarnaus tautiečiams sudarant pažintinius maršrutus po Lietuvą. JE Japonijos ambasadorius akcentavo, kad abi šalys viena apie kitą žino nepakankamai, todėl jo tikslas – užtikrinti informacijos sklaidą, padidinti jos srautus.
Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas padėkojo garbingam svečiui už dėmesį mūsų kraštui, prisiminimui apie jį įteikė Prienų miesto ekslibrį ir simbolinius suvenyrus.
Dalė Lazauskienė


Japonų delegacija lankėsi „Ekofrisoje“

Japonų delegacija įmonėje „Ekofrisa“. Su veikla juos supažindina direktorė Lina Padvaiskienė.

Japonų delegacija įmonėje „Ekofrisa“. Su veikla juos supažindina direktorė Lina Padvaiskienė.

Prienuose viešėdamas Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, lydimas ambasados darbuotojų Haruta Seto, Tsutomu Watanabe, Renato Kirtiklio, neaplenkė ir netoli Šilavoto įsikūrusios ekologiška kruopų produkcija garsėjančios įmonės „Ekofrisa“. Čia jų jau laukė keletas Prienų rajono savivaldybės darbuotojų, verslininkų.
Po ekskursijos, kurią surengė įmonės direktorė Lina Padvaiskienė, ambasadorius susirinkusius supažindino su dabartine Japonijos ekonomika,  papasakojo apie mūsų verslininkų  galimybes įsilieti į Japonijos rinką.  Kai kurioms Lietuvos įmonėms tai jau pavyko. Tarp sėkmės istorijų svečias paminėjo ir „Doletos“ bendrovės užmegztus ryšius ir įdirbį.
Paprastai svečius vaišina šeimininkai. Šįkart buvo atvirkščiai. Kol ambasadorius skaitė paskaitą, įmonės virtuvėlėje įsikūrę japonai Tsutomu Watanabe su Haruta Seto virė japonišką grikių makaronų sriubą.

Svečiai su „Ekofrisos“ įmonės darbuotojais.

Svečiai su „Ekofrisos“ įmonės darbuotojais.

Sriuba buvo labai gardi – visi valgė, gyrė ir dar kartojo. Tiesa, ją valgyti reikėjo lazdelėmis, bet šalia padėti šaukštai taip pat buvo panaudoti. Aišku, jų prireikė mūsų tautiečiams…
P.S. Smalsu buvo sužinoti sriubos receptą. Jis labai paprastas. Į žuvies sultinį, pagardintą soja, suberti makaronus, išvirti ir sudėti virtų daržovių mišinį. Belieka išpilstyti į dubenėlį, papuošti žalumynais ir – skanaus.
Makaronai naminiai, gaminami iš vienodo grikių ir kviečių  miltų kiekio. Į 400 g masę dedamas kiaušinio baltymas. Tešla plonai iškočiojama, pjaustoma siauromis, ilgomis juostelėmis. Galima naudoti kuo daugiau įvairių daržovių: morkų, ridikų, salierų, kopūstų ir t.t.
Japonai sultinį, makaronus ir daržoves atsivežė jau pagamintus.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Naujienos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *