Skatins saugoti širdis

Fotografą Vaidotą Grigą, Birštono savivaldybės merę Nijolę Dirginčienę, LR sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę ir Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentą prof. Praną Šerpytį suvienijo kilni ir prasminga idėja.

Fotografą Vaidotą Grigą, Birštono savivaldybės merę Nijolę Dirginčienę, LR sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę ir Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentą prof. Praną Šerpytį suvienijo kilni ir prasminga idėja.

Praėjusį ketvirtadienį Birštono kultūros centro fojė atidaryta fotografijų paroda „Saugok širdį“.
Žinomos, visuomeniškai aktyvios Lietuvos moterys – čempionė Daina Gudzinevičiūtė, dizainerė, profesorė Jolanta Talaikytė, TV laidų vedėja, žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė, aktorė Nijolė Narmontaitė, žurnalistė Laima Lavastė, politikė Irena Degutienė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė bei daugelis kitų – nusifotografavo fotomenininko Vaidoto Grigo sukurtai specialiai nuotraukų serijai „Saugok širdį” ir tokiu būdu prisidėjo prie tarptautinės švietėjiškos kampanijos „Raudona suknelė” (angl. Go Red for Women), kurią Lietuvoje kasmet rengia Lietuvos širdies asociacija. Šiai specialiai iniciatyvai nusifotografavo ir kampanijos Lietuvoje organizatorės bei renginio globėja – LR sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Fotosesijoje visos moterys – akcijos garbės ambasadorės – pozavo vilkinčios raudonai arba su šios spalvos detale. Renginio ir fotografijų parodos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į moterų širdies ir kraujagyslių ligas, kurios yra  mirties priežastis visame pasaulyje, bei paskatinti moteris daugiau  rūpintis  širdies sveikata.
_RGF5883 1_lzn,,Moterys buvo fotografuojamos mano stiliumi, kaip aš įpratęs, atsižvelgiant į kiekvienos asmenybę, individualumą ir kiekvieną atskleidžiant kaip modelį.  Kai žmogus yra fotografuojamas, jis yra ir asmenybė, ir modelis. To ir siekiau.  Projektas buvo sukurtas per rekordiškai trumpą laiką: nuo pirmos fotosesijos  iki nuotraukų parodai atspausdinimo nepraėjo nei mėnuo, todėl darbo tempas buvo pakankamai didelis“, –pasakojo fotomenininkas V. Grigas. Parodos atidaryme taip pat dalyvavo sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas prof. Pranas Šerpytis, kalbėjęs apie širdies ligų pavojų kiekvieno gyvybei.
Paroda pirmą kartą buvo  pristatyta praėjusių metų  gegužės 18 d. Vilniaus Rotušėje, šią vasarą ji buvo eksponuojama Nidos bendruomenės namuose, Alytaus m. ir Vilniaus m. savivaldybėse,  o nuo š. m. sausio 28 d. ji eksponuojama Birštone. Vėliau paroda persikels į  Santariškių kliniką ir kitų Lietuvos miestų savivaldybes.
„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *