PRIMEUR tradicija Prancūzijoje

Gaillac vynuogyne su draugais.

Gaillac vynuogyne su draugais.

Nors gyvename žiaurių įvykių sūkuryje, tačiau prancūzai stengiasi nepasiduoti nevilčiai ir liūdesiui, ir provincijoje gyvenimas grįžta į įprastinį rimtą.
Kiekvienais metais trečiasis lapkričio ketvirtadienis yra žinomas kaip naujo derliaus vyno pristatymo diena. Mūsų regione paprastai pristatomas Gaillac privačių pilių ir kooperatyvų vynas, kuris Lietuvoje praktiškai nežinomas. Šių metų lapkričio 19 diena netapo išimtimi – šiųmetis vynas buvo pristatomas kai kuriuose restoranuose ar tiesiogiai gamintojo patalpose. Deja, šiemet šis ketvirtadienis nesulaukė tiek populiarumo, kaip pernai, galbūt dėl įvykių Paryžiuje, galbūt dėl kitų priežasčių.
Tačiau sekmadienio renginys – kelionė po Gaillac vynuogynus pritraukė 1340 lankytojų, kurie keliavo viena iš pasirinktų trasų – 22 ar 17 km. Trasoje – vynuogynų laukai, vyno rūsiai, kuriuose buvo galima degustuoti ir/ ar nusipirkti ne tik šiųmečio, bet ir išlaikyto vyno. Nors paskutinėmis dienomis oras čia gerokai atšalo, tačiau dieną dangus buvo be debesėlio, suteikęs ekskursantams gerą nuotaiką ir ypač geras sąlygas piknikui gamtoje šiuo rudens metu. Trasos pabaigoje jautėmės gerokai pavargę, tačiau nors keletui valandų užmiršom kasdienybę.
Dana Milkevičiūtė – ARNAUD

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *