Jiezno gimnazijoje

1321465146Lapkričio 23 dieną mūsų valstybė mini Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga penktadienį Jiezno gimnazijoje viešėjo Lietuvos kariuomenės vyresnysis leitenantas Dalius Dulkė, buvęs mūsų mokyklos mokinys.
Prieš ketverius metus Dalius baigė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir tarnauja Geležinio Vilko batalione, yra žvalgybos kuopos vado pavaduotojas. Karininkas ne pirmą karą svečiuojasi mūsų mokykloje ir visada mielai sutinka papasakoti apie savo profesiją. Ir šįkart Dalius atvyko ne tuščiomis: jis atsivežė savo ekipuotę, iškraustė kuprinę ir net kišenes, kad maži ir dideli mokiniai galėtų pamatyti jų turinį.
Atsakydamas į klausimą apie kareivišką košę, svečias keletui laimingųjų išdalino sauso kareiviško maisto pakuotes. Vaikinas mielai atsakinėjo į mokiniams rūpimus klausimus, pasakojo apie karo akademijos stojamuosius egzaminus. Pasirodo, 40 procentų stojamojo balo sudaro matematika!
Taigi norintiems tapti kariais – pats metas padirbėti prie matematikos uždavinių. Jis priminė, kad kariui labai reikalinga gera sveikata ir fizinis pasirengimas, ištvermė ir valia, o visa tai reikia ugdytis nuo mažumės.
Mokiniai, ypač berniukai, atidžiai klausėsi atviro ir nuoširdaus pasakojimo apie tai, kad kariai, kaip ir eiliniai civiliai, prieš sunkias pratybas ar atsakingas operacijas irgi bijo, nerimauja, tik moka tą baimę nugalėti. Visiems įsiminė gražūs Daliaus žodžiai apie tai, kad jis didžiuojasi savo profesija: ,,Turiu mamą, žmoną, sesę, tėvą, artimųjų ir draugų, tad pavojui iškilus ginsiu juos ir savo šalį“.
Galbūt karininko D.Dulkės pasakojimas sudomino jiezniečius ir po kelerių metų jie papildys Lietuvos kariuomenės rezervą ar stovės prieš mokinius ir pasakos apie kario profesiją.
Eglė Vinskaitė, Jiezno gimnazijos jaunoji šaulė

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *