„Būk budrus ir atsargus – sveikas grįši į namus!“

Rugpjūčio 27 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono PKVP skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Edita Kubilienė pakvietė 35 Veiverių, Šilavoto, Išlaužo seniūnijų vaikus apsilankyti Alytaus apskrities VPK. Jaunieji bičiuliai apžiūrėjo Patrulių kuopos patalpas, Saugaus eismo klasę, muziejų, šaudyklą.
Isvyka AVPK 2015-08-27Patrulių kuopos vadas Simonas Baltrušaitis supažindino su patrulių ir kelių policijos padalinių darbo specifika, parodė ginkluotę, tarnybinį transportą. Vaikai noriai matavosi neperšaunamas liemenes, šalmus, skydus, apžiūrėjo tarnybinius ginklus.
Didžiausią įspūdį patyrė apsilankę Kinologijos centre. Specialistas Eimantas Senikas papasakojo, kaip policijos šunys mokomi bendro paklusnumo. Mažieji žiūrovai su ypatingu susidomėjimu stebėjo, kaip augintiniai atlieka įvairias komandas, ieško paslėptų daiktų.
Komunikacijos grupės specialistė Vija Kudzienė pristatė įvairius daiktus, paimtus iš sulaikytų asmenų. Vaikai teiravosi, iš kur į muziejų atkeliavo vienas ar kitas eksponatas – beisbolo lazda, savadarbis šautuvas.
Fizinio ir kovinio parengimo grupės vyresnysis specialistas Edmantas Svirinavičius vaikus pakvietė apžiūrėti, kur treniruojasi ir savo fizinę formą, rankos taiklumą lavina policijos pareigūnai. Jis pabrėžė, kad sportuojant svarbu sveikai maitintis.
Po atokvėpio valandėlės ant Alytaus piliakalnio visi susibūrė į Saugaus eismo klasę. Kelių policijos skyriaus vyresnysis specialistas Ramūnas Petrušis priminė saugaus eismo taisykles, kaip taisyklingai pereiti gatvę, nešioti atšvaitą, važiuoti dviračiais.
Atsisveikinus su Dzūkijos sostine, vaikai patraukė Birštono link. UAB „Birštono vandentiekis“ įmonės direktorius Cezaras Pacevičius papasakojo apie ilgą ir sudėtingą vandens kelią. Vanduo iš gręžinių vamzdžiais keliauja į vandens gerinimo įrenginius, ten filtruojamas ir švarinamas, po to jis kaupiamas rezervuaruose, kol pasiekia namus, mokyklas. Svečiuose vaikai vaišinosi sausainiais, saldainiais užgerdami mineraliniu vandeniu.
Pažintinės kelionės pabaigoje vaikai linksmai leido laiką ant treniruoklių ir sūpynių Birštono parke.
Tikėtina, kad išvykoje patirti įspūdžiai, prisimintos saugaus eismo taisyklės padės išvengti skaudžių nelaimių naujais mokslo metais.
Nuoširdžiai dėkojame rėmėjui – Prienų rajono savivaldybės tarybos nariui Cezarui Pacevičiui, pasirūpinusiam transportu ir kelionės išlaidomis.
Jolita Sinkevičienė
Alytaus AVPK Prienų r. PK specialistė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *