„Tegul Nemajūnai jūsų ilgisi“…

Liepos 16 – 24 dienomis Nemajūnuose vėl buvo susibūrę tapytojų plenero „Vasara Nemajūnuose“ dalyviai, o liepos 25 dieną Birštono Kurhauzo galerijoje buvo atidaryta jų darbų paroda. Plenerą rėmė Nemajūnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapija, VŠĮ „Birštono Tulpė“.Copy of IMG_0022
– Jūsų dėka Nemajūnai tapo dar garsesni. Tegu Namjūnai jūsų ilgisi…, – atidarydamas parodą ir dėkodamas visiems dalyviams bei kuratoriui – „plenero sielai“ – Antanui Obcarskui, sakė plenero organizatorius monsinjoras Jonas Dalinevičius, jau nebe pirmus metus palaikantis menininkų iniciatyvas ir sudarantis sąlygas joms išsiskleisti.
Plenero dalyvių vardu kalbėjusio A. Obcarsko teigimu, jie taip pat su nekantrumu lauks kitų vasarų:
– Mūsų kalbos visus metus sukasi tik apie Nemajūnus. Mes pasiilgstam šio nuostabaus gamtos kampelio, jo tylos ir rūpestingų globėjų. Niekaip neišsiverstume ir be kultūros centro direktoriaus Zigmo Vileikio paramos.
Padėkojęs visiems, atvykusiems į parodos atidarymą, plenero kuratorius kiekvienam plenero dalyviui atminimui įteikė po plakatą.
Galerijoje šiuo metu eksponuojami Antano Obcarsko studijos narių iš Kauno plenero Nemajūnuose metu tapyti kūriniai. Šiemet tradicinis pleneras išsiskyrė tuo, kad jame dalyvavo žmonės, sąvasties, autentiškumo ieškantys tapyboje ir joje auginantys savo vidinį „vaiką“. Tai – įvairių specialybių profesionalai – teisininkai, inžinieriai, nekilnojamojo turto brokeriai, kirpėjos, visažistės – save harmonizuojantys kūryboje, tapantys savitu, nesuvaržytu stiliumi. Daugelis jų, klausydami savo prigimties balso, atėjo mokytis dailės, į Kauno A. Martinaičio dailės mokyklą atvedę savo vaikus, arba patys suradę kelią pas A. Obcarską.
Parodoje pristatomi trylikos autorių – Antano Obcarsko, Ugniaus Motiejūno (plenero komisaro), Kristinos Čivilytės – Gontienės, Irmos Gūžienės, Raimondo Karčiausko, Vandos Kaminskienės, Daivos Kupstienės, Rūtos Levulienės, Jolitos Lubienės, Linos Morkūnaitės – Vilkelienės, Ritos Rimšienės, Gintarės Šiaulienės ir Raimondos Tamošiūnaitės – per aštuonias plenero dienas nutapyti kūriniai.
Plenero „Vasara Nemajūnuose“ dalyvių paroda Kurhauzo galerijoje veiks iki rugpjūčio 9 dienos.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *