Bagio konstravimas Lukui siejasi su kūrybos laisve

lukas2Manau, kad nesuklysiu stakliškietį abiturientą Luką Jurkonį pavadindama auksarankiu. Užtrukęs beveik dešimt mėnesių, vaikinas sukonstravo pirmąjį savo bagį. Apie pomėgį technikai, kodėl kilo idėja pačiam sukonstruoti bagį, ir kalbuosi su Luku.

– Ar seniai domiesi bagiais?
– Domėtis bagiais pradėjau būdamas šešiolikos metų. Beveik metus ieškojau įvairios informacijos, detalių gamybai, braižiau brėžinius ir, galiausiai, būdamas septyniolikos, pradėjau konstruoti. Man labai patiko sportinio bagio išvaizda, o ypač stebėti jų lenktynes, kuriose išvystomas didelis greitis, todėl yra labai svarbus techniškas vairavimas. Pradėjau domėtis jų techninėmis savybėmis bei gamybos ypatybėmis. Mane sužavėjo tai, kad, gamindamas bagį, turi visišką laisvę – darai viską taip, kaip pats nori.
– Kiek bagių esi sukonstravęs?
– Kol kas – tik vieną, tačiau bandau jį patobulinti ir ištaisyti padarytas klaidas. Labai tikiuosi, kad mano sukonstruotų bagių bus ne vienas ir ne du. Ateityje ruošiuosi gaminti sportinį bagį ir dalyvauti varžybose, tačiau tam reikia daugiau investicijų.
11728887_1099005343462833_8898060280003625916_o– Kiek laiko atėmė šis darbas? Nuo ko viskas prasidėjo?
– Aš užtrukau beveik 10 mėnesių, nes turėjau įtemptai mokytis prieš brandos egzaminus. Jeigu ne mokslas, manau, jog būtų užtekę ir keturių. Viskas prasideda nuo idėjos ir sukauptų žinių, o tada galima pradėti braižyti brėžinius, kuriuose net menkiausia smulkmena yra svarbi. Jei nori viską gerai suprojektuoti, turi žinoti visų detalių išmatavimus. Pati svarbiausia dalis – važiuoklė, lemianti bagio valdymą. Galiausiai, sudėjus ratus, stabdžius ir bent vieną bėgį, galima testuoti.
– Taigi sunkiausia sukonstruoti važiuoklę?
– Taip. Konstruojant važiuoklę, viskas turi būti tikslu – ir ratų suvedimas, ir išvirtimas. Svarbu projektuoti tokią važiuoklę, kurią bus galima visiškai reguliuoti, antraip bagis taps sunkiai valdomas.
11792147_1099004593462908_2605817577133695142_o– Ar bandei pasiekti maksimalų bagio greitį?
– Ne, kol kas nebandžiau, nes tam reikia tiesaus kelio su gera danga. Manau, jog gali įsibėgėti iki 160 km/h. Man su šiuo bagiu teko važinėti tik trasoje, daugiausia – slystant šonu, todėl išbandžiau jo valdymą, stabdymą ir stabilumą.
– Šiemet baigei gimnaziją, ar tavo ateities planuose – studijos, susijusios su transportu, o gal technika liks tik hobiu?
-Žinoma, nuo rugsėjo Kauno technikos kolegijoje studijuosiu transporto inžineriją.
-Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Elena Jančiukaitė

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *