Jaunųjų šaulių stovykla Rukloje

Liepos 13 dieną prasidėjo antroji sukarinta jaunųjų šaulių stovykla Rukloje. Pailsėti nuo tinginystės ir pasisemti žinių į stovyklą sugužėjo per septyniasdešimt moksleivių iš Jiezno, Birštono, Kaišiadorių, Jonavos.

IMG_20150716_103058
Stovykloje tvarką palaikė Vytauto Didžiojo rinktinės vadas Ž. Šadauskis, instruktoriai, kuopos vadas T. Radvila ir būrių vadai A. Valtaraitytė ir E. Leikauskas. Pirmą dieną jaunieji šauliai buvo padalinti į būrius, įsikūrė, susipažino. Po rikiuotės užsiėmimų ir sočios vakarienės jaunuoliai kūrė savo būrio pristatymus. Per pasirodymą buvo ir skanduotės, ir net persirengėlių šou!
Stovykloje veiklos buvo tikrai nemažai: rikiuotės pratimai, pastogių ir užuovėjų statyba, sauso davinio pristatymas, gaisrinės technikos apžiūra, gaivinimo pagrindai, estafetės, maskuotės, atsitraukimo būdai, praktika mokymo laukuose, LŠS (Lietuvos šaulių sąjunga) istorija, ekskursija po Algirdo batalioną ir karinės technikos parką, šaudymas iš pneumatinio ir lazerinio ginklo, topografija, orientavimasis vietovėje, istorijos klubo pristatymas, vakaronė prie laužo…
Dienotvarkė buvo gan griežta: šeštą valandą šauliukai busdavo iš sapno, vos po dešimties minučių jau mankštinosi ir bėgiojo, po to – šiek tiek laiko nusiprausti, apsirengti uniformas ir papusryčiauti. Iki pietų jaunuoliai aktyviai leisdavo laiką mokymo laukuose ar klausydavosi pristatymų. Po pietų – vėl užsiėmimai… Ir taip iki vakarienės, po kurios visus sukviesdavo paskaita ar kita veikla. O būti lovose visi privalėjo lygiai dešimtą vakaro (kitomis „progomis“ ant lovos sėdėti ar gulėti negalima). Net ir stovyklai pasibaigus, dar ilgai šis „laikrodukas“ primins, kada eiti miegoti ar vakarieniauti…
Šeštadienį – didysis egzaminas – pakopų laikymas. Metas parodyti, ką išmokai per visą savaitę. Iš stovykloje dalyvavusių šauliukų pakopas išlaikė visi. Pažymėjimus jaunuoliams įteikė pats LŠS vadas L. Gumbinas.
Sekmadienį, liepos 19 dieną, stovykla buvo uždaryta, ir šauliukai išvyko namo. Tokiose stovyklose jaunuoliai išmoksta daug naujų dalykų, praversiančių gyvenime, įpranta dirbti komandoje, ugdo pilietiškumą, ištvermę, susiranda naujų draugų ir turiningai praleidžia laisvalaikį.
Jaunoji šaulė Eglė Vinskaitė

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *