„Žalia banga“ Balbieriškio pagrindinėje mokykloje

Gegužės 26 dieną Balbieriškio pagrindinėje mokykloje vyko bendruomenės veiklos diena „Žalia banga“. Tai mokyklos dalyvavimo tarptautinėje gamtosauginių mokyklų ir Wrigley kampanijoje „Mažiau šiukšlių“ baigiamasis renginys. Šventėje dalyvavo Gamtosauginių mokyklų programos Lietuvoje koordinatorius Renaldas Rimavičius, Prienų r. savivaldybės, Nemuno kilpų regioninio parko, mokyklos, vietos bendruomenių atstovai, mokytojai, mokiniai.

100_2248

Renginys prasidėjo ankstyvą rytą Balbieriškio atodangoje. Pirmiausia bendruomenės nariai, tėvų atstovai, jaunieji miško bičiuliai „Kleveliai“ su savo vadove Ona Žvaliauskiene iš plastikinių butelių ir perpjautų padangų sukonstravo laivą, kuriame susodino 150 žydinčių serenčių. Į pagalbą atskubėjo Nemuno kilpų RP vyr. ekologas Renatas Jakaitis. Jis kartu su „Kleveliais“, atsargiai laipiodami atodangos šlaitais, surinko 10 didelių maišų šiukšlių. Pastatę laivą ir sutvarkę atodangą, sutikome svečius, mokyklos atstovus.
Prie įspūdingo laivo su iškelta bure visus pasveikino mokyklos direktorius Stasys Valančius.
Ne veltui statėme laivą – laivas pavaizduotas ir miestelio herbe. Norime, kad ši vieta būtų švari, tad mokinių iškelta burė su užrašu kviečia ne tik grožėtis Nemuno vaizdais, bet ir palikti šią vietą švarią, kad atodangą puoštų ne šiukšlės, bet gėlės… Nemuno kilpų Prienų lankytojų centro administratorė Larisa Šaltienė dėkojo už glaudų bendradarbiavimą su mūsų mokykla, už Balbieriškio atodangos priežiūrą. Verta pasimokyti, kaip statant laivą atliekos prikeliamos antram gyvenimui.

100_2240Palikę žydinčią atodangą, per gražų Balbieriškio miestelį pasukome mokyklos link. Čia laukė bendruomenės veiklos dienos „Žalia banga“ šventinis koncertas. Nuskambėjus mokyklos himnui, mokyklos direktorius Stasys Valančius kalbėjo apie ilgametę Kunigiškių skyriaus darbo patirtį gamtos apsaugos srityje. 9 žaliosios vėliavos, kabančios scenoje, – tai kruopštus mokytojų, mokinių, bendruomenės darbas. Smagu, kad mokyklai įsijungus į gamtosauginį judėjimą, sulaukia ir pagalbos iš rajono savivaldybės, Švietimo skyriaus, NKRP.
Šventės vedėjai Eglė Zujūtė (8 kl.) ir Airidas Krutulis (8 kl.) dėkojo socialiniams partneriams: Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojams, Balbieriškio LKC kolektyvui, IĮ savininkei Rūtai Ūsienei, žiniasklaidos atstovams. Sėkmingai pavyko sukelti Žalią bangą ir dėl to, kad buvo atlikti 7 darbai: įkurtas Gamtosauginis komitetas (koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Zujienė); atliktas gamtosauginis auditas; parengtas veiksmų planas; įtraukta mokyklos bendruomenė; į ugdymo procesą integruota gamtosauginė veikla; įsivertintas ir sukurtas Gamtosauginis kodeksas.
Artėjo džiaugsmingiausias šventės momentas: Gamtosauginių mokyklų programos Lietuvoje koordinatorius Renaldas Rimavičius įteikė sertifikatą ir pirmąją Žaliąją vėliavą Balbieriškio pagrindinei mokyklai, o Kunigiškių pradinio ugdymo skyriui – dešimtąją vėliavą. Apdovanojimus garbingai priėmė mokinių atstovai ir mokyklos direktorius Stasys Valančius bei Kunigiškių pradinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Andriukevičienė. Kunigiškių pradinukai padeklamavo savo mokyklos Gamtosauginį kodeksą, o dainoje žodžius skyrė savo mylimos gimtinės upeliams, kalneliams, laukams, ryto tylumoj čiulbančiam vyturėliui…
Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius nuoširdžiai dėkojo mokyklai, kad gamtosaugine veikla prisideda prie savivaldybės strategijos – gyventi švariau, tvarkingiau. Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir kuratorė Laimutė Jančiukienė išėjo sveikinti kartu, tuo simboliškai išreikšdami dvigubą padėką: mokykla gavo dvi Žaliąsias vėliavas. Tai įvertinimas už didelius nuveiktus darbus, švarinant gamtą ir gražinant aplinką. Balbieriškio parapijos klebonas Remigijus Veprauskas, pasveikinęs su garbingu apdovanojimu, palinkėjo, kad mūsų darbai neturėtų ir vidinių šiukšlių. Larisa Šaltienė džiaugėsi gražių idėjų įgyvendinimu, nuoširdžiu bendravimu, noru apie nuveiktus darbus pasidalinti su kitais… Muzikinį sveikinimą – dainą „Mano kraštas“ – atliko Balbieriškio LKC direktorė Neringa Garmuvienė, o jau vienuolikos Žaliųjų vėliavų fone, pasipuošę tautiniais rūbais, nuotaikingai sukosi „Ringučio“ šokėjai.
Nuskambėjus koncerto „Žalia banga“ finalinei dainai (Neringa Garmuvienė, Olivija Tiauterytė, Gabrielė Jarackaitė), šventės dalyviai prie mokyklos pasodino ąžuoliuką – bendruomenės stiprybės ir susitelkimo, saugant brangiausią turtą – gamtą, simbolį.
Janina Grigutienė
Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokytoja

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *