Ar turizmas išgelbės Prienus?

Praėjusią savaitę Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko iniciatyva vykusių verslo pietų metu buvo pratęsta diskusija dėl Trišalės verslo tarybos steigimo.

i4419q10565Prieniškių verslininkų ir savivaldybės vadovų planams pritarė ir pietuose dalyvavę KPPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir generalinis direktorius Vytautas Šileikis, kurie pasidalino šioje srityje sukaupta kauniečių patirtimi. Kaune Verslo taryba, į kurią savo atstovus (po penkis) deleguoja Prekybos bei pramonės asociacijos ir savivaldybės Taryba, veikia jau trejus metus. Jos nauda – akivaizdi. Verslo taryba padeda savivaldybės Tarybai priimti teisingesnius sprendimus, suteikia jiems ekonominę argumentaciją. B. Žemaičio teigimu, per Kauno miesto tarybos posėdžius visada pagarsinama Verslo tarybos nuomonė svarstomu su verslu ar infrastruktūros plėtra susijusiu klausimu.

Verslo tarybos nuostatos taip pat svarbios ir kasmet peržiūrint darbų prioritetus. Be to, taip kuriama ir bendradarbiavimo kultūra. Pasak kalbėjusiųjų, aktyviai veikianti Verslo taryba – tai ir savotiška ekspertų grupė, suteikianti saugumo ir padedanti išvengti politinių nesąmonių.

Apsispręsta ir dėl Prienų ūkininkų sąjungos dalyvavimo Verslo taryboje. Daugumos pokalbio dalyvių nuomone, šiandien nėra ribos tarp ūkininko ir verslininko. Ir ūkininkams, ir verslininkams vienodai svarbu, kas parašyta Prienų rajono strateginiame plane 2011 – 2019 metams. Savivaldybės specialistų teigimu, šiame, nuolat atnaujinamame plane sudėti savivaldybės norai, tačiau, kaip juos sekasi įgyvendinti, papasakoti nelabai kas galėjo. Paklaustas apie sritį, kuriai teikiamas prioritetas, savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys paminėjo turizmą. Verslininkams kilo abejonių, ar tikrai mes turime tiek traukos taškų, jog galėtume tikėtis, kad turizmas išgelbės Prienus.
Žemės ir žemės nuomos mokesčių klausimu meras šį kartą buvo liberalesnis. Pasak jo, turėtų būti svarstomas klausimas dėl žemės nuomos mokesčio sumažinimo komercinės paskirties sklypams. Turėtų sunerimti ir apleistų bei nenaudojamų pastatų savininkai, nes jų turto mokestį planuojama padidinti iki 3 proc.

Pietų metu buvo kalbėtasi ir apie kelio Prienai – Kaunas rekonstrukcijos problemas, buvusio „Revuonos“ viešbučio ir Nemuno krantinės situaciją, diskutuota kitais aktualiais klausimais.

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *