Šeimų ir mokyklos draugystė

Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Jungtinių Tautų Organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų.

IMG_7712

Mūsų gimnazija paminėjo šią gražią ir kiekvienam svarbią šventę netradiciniu ugdymu. Visos veiklos penktadienį buvo ypatingos, neįprastos. Jau pirmos pamokos metu kiekviena klasė aptarė ir pasidžiaugė savo mokyklos pasiekimais per šiuos mokslo metus, išrinko pretendentus Metų Bitės nominacijai gauti. Antrosios pamokos metu visi gamino dovanėles savo tėveliams, kurių laukė atvykstant į mokyklą. Trečioji – video pamoka, kurios metu 1 – 12 klasėse buvo žiūrimi trumpi video filmai apie vertybes. Viena iš jų – šeima. O ketvirtąją pamoką kiekvienoje klasėje vedė tėveliai.
IMG_7567Šventinė programa taip pat buvo ne visai įprasta. Be mokyklos dainininkų pasirodymo, turėjome galimybę pasidžiaugti ir jaunaisiais mokyklos aktoriais. Skautai visai mokyklos bendruomenei pateikė siurprizą – parodė spektakliuką, kurį pastatė padedami aktoriaus Jono Grabausko.
O po visų linksmybių šeimos buvo pakviestos pasivaišinti „kavinėse“. Vienos šeimos leido laiką Blyninėje, kitos – kavinėje „Mineraliniai vandenys“, dar kitos – „Teatro kavinėje“. Vaišinosi tėveliai ir Žaliavalgių kavinėje, ir Arbatinėje. Čia tėveliai su vaikais ne tik smagiai leido laiką, bet ir dirbo linksmus, bet mokyklai svarbius „darbus“. Jie kūrė tobulos mokyklos „receptus“, siūlė „prieskonius“, kurių dar trūksta mūsų gimnazijai, kūrybiškai sudėliojo svarbiausius akcentus, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį mokytojai, mokiniai ir tėvai. Savo darbus pristatė visai mokyklos bendruomenei. Laikas prabėgo greitai, buvo linksma ir naudinga. Žaisti visada yra smagu, ir ne tik vaikams. Įsitikinome, kad netradicinės bendravimo formos gali duoti ne prastesnius rezultatus, nei rimti pokalbiai.
IMG_7795Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos vaikų tėveliai (48 šeimos) mielai priėmė mūsų pasiūlytas bendravimo formas. Tikimės, kad ateityje į tokius smagius susitikimus ateis dar daugiau tėvų.
Loreta Šernienė
Stakliškių gimnazijos direktorė

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *