Jei 12 – už, 12 – prieš, laimi meras

Balandžio 16 d. pirmajame 2015 – 2019 metų kadencijos rajono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo prisaikdinti rinkėjų pasitikėjimą gavę 24 Tarybos nariai ir tiesioginiuose rinkimuose išrinktas meras Alvydas Vaicekauskas.

DSC_7533

Oficialiai jam regalijas ir įgaliojimus perdavė praėjusiai Tarybai vadovavęs Vytas Bujanauskas. Tarybos narių pasirašytas priesaikas priėmusi Prienų rajono savivaldybės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Birutė Tebėrienė perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos pirmininko Ričardo Malinausko ir direktorės Romos Žakaitienės sveikinimus, kuriuose – ir priminimas, kad būsimi sprendimai turės įtakos viso rajono gyventojams.

Pirmąjį šios kadencijos posėdį pradėjęs meras A.Vaicekauskas informavo apie tai, kad tarpusavio sutarimu koalicijoje dirbs keturių politinių jėgų 12 atstovų – Socialdemokratų partijos (6 balsai), visuomeninio rinkimų komiteto „Nepriklausomų kandidatų sąrašas“ (3 nariai), Lietuvos laisvės sąjungos (2 nariai), Darbo partijos (2 nariai).

Likusieji 12 Tarybos narių, priklausančių partijai „Tvarka ir teisingumas“ (4 nariai), VRK „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“ (3 nariai), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (2 nariai), TS – krikščionims demokratams (2 nariai), Lietuvos liberalų sąjūdžiui (1 narys) vėliau surengtoje spaudos konferencijoje informavo apie ketinimus pasitraukti į opoziciją.

Tarybos narių Loretos Jakinevičienės ir Arūno Vaidogo teigimu, per laikotarpį, kol buvo formuojama nauja valdžia, meras nepareiškė noro susitikti ir derinti pozicijas su visais „penkių“ grupės nariais. Kita vertus, jie turėjo priekaištų merui ir už tai, kad jis atmetė jų siūlomas alternatyvias kandidatūras mero pavaduotojo (L.Jakinevičienė) ir administracijos direktoriaus (A.Vaidogas) pareigoms užimti bei slaptam balsavimui pateikė iš anksto sprendimų projektuose įrašytas tų pačių koalicijos partnerių – E.Visocko (administracijos direktorius) ir A.Marcinkevičiaus (mero pavaduotojas) pavardes. Galbūt todėl opozicijoje likę Tarybos nariai, balsuojant darbotvarkės kausimais, nubrėžė aiškią „takoskyrą“.

Atleidžiant iš pareigų administracijos direktorių Algį Marcinkevičių, balsai pasiskirstė po lygiai (12 – už, 12 prieš), lėmė tik dvigubas mero balsas. Pasak L.Jakinevičienės, A.Marcinkevičius šias pareigas galėjo eiti ir toliau, nes įrodė, kad turi pakankamai patirties jas atlikti. Už tai, kad naujoje kadencijoje šiam asmeniui būtų patikėtos mero pavaduotojo pareigos, balsavo 13 koalicijos partnerių ir du opozicijos atstovai, 10 narių tam nepritarė.

Tik mero balso persvara (13 – už, 12 – prieš) administracijos direktoriumi slapto balsavimo metu buvo išrinktas Egidijus Visockas. Prieš tai A.Vaicekauskas, pasinaudodamas dviprasmiškai skambančiomis įstatyminėmis rekomendacijomis, nepriėmė E.Visocko nusišalinimo nuo balsavimo ir paprašė Tarybos narių palaikymo.
Rajono savivaldybės valdžia išrinkta, tačiau koalicijos partneriams, turintiems tik vieno balso persvarą, dirbti bus sunku, juolab kad opozicija pasirengusi budėti ir pasinaudoti kiekviena padaryta klaida.

Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *