„Tegul tavo vaikai eina vien takais dorybės…“

Kovo 11 – ąją minėjome 25 – ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Tądien, po pietų, Matiešionių krašto bendruomenės žmonės rinkosi pabūti drauge ir aptarti būsimų darbų.

IMG_0955
Gera šiandien jaustis laisviems, dirbti, kurti. Bet reikia prisiminti ir kiek kainuoja laisvė? Manau, kad mintyse kiekvienas atsakėte teisingai į šį klausimą – taip, žmonių gyvybę kainuoja laisvė. Todėl visi tylos minute pagerbėm žuvusius už laisvę.
2015 – ieji paskelbti poeto Justino Marcinkevičiaus metais. Todėl minint Nepriklausomybės atkūrimo šventę puikiai derėjo poeto žodžiai, skirti Lietuvai, Tėvynei, Tėviškei. Poetas mūsų kraštietis, Matiešionių krašto kalbininko, amžinos atminties Jono Kazlausko bendramokslis. Poetui nebuvo svetimas kaimas, kaimo žmogaus godos ir džiaugsmai. Todėl ir mums tiesiog gera ir šviesu buvo įsijausti į eilėraščio „Tėviškė“ žodžių prasmę. Tokia iškilminga gaida baigėme mūsų popietę, skirtą 25 – osioms Nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti.
Dėkoju visiems Matiešionių krašto bendruomenės nariams, dalyvavusiems popietėje, ačiū tiems, kurie pasiruošė paskaityti Justino Marcinkevičiaus eiles. Dėkoju mūsų bendruomenės narei Teresei Murauskaitei už trispalvės spalvomis puoštą verbą.
Lietuvių tradicijose viena šventė veja kitą. Artėja pavasario lygiadienis, nuo kurio skaičiuojama svarbiausia katalikų šventės – Šventų Velykų – Prisikėlimo – data. Pats svarbiausias šios šventės akcentas – margutis. Kiekviename Lietuvos regione jį margina skirtingais būdais. Dzūkijoje mes marginame karštu vašku, Aukštaitijoje, Žemaitijoje – skutinėja. O kaip mokate Jūs, mieli kraštiečiai? Maloniai kviečiame visus visus balandžio 2 d. 16 val. atvykti į Matiešionių krašto bendruomenės namus, kuriuose ir pabendrausime, ir numarginsime kiaušinį Velykoms. Margindami pasidalinsime prisiminimais apie margučių marginimo būdus, apie Velykų papročius, tradicinius patiekalus. Margutį galėsite neštis namo, bet galėsite padovanoti ir tiems, kurie pamiršti arba neturi kas aplanko Velykų proga.
Kviečiame savo patirtimi pasidalinti atvykti Nemajūnų, Siponių, Birštono vienkiemio bendruomenių žmones, ir ne tik … Ateidami, nepamirškite atsinešti virtų kiaušinių (geriausiai tinka balti). Iki susimatymo.
Daiva Valatkienė
Matiešionių krašto bendruomenės pirmininkė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *