Kodėl lietuviai taip vangiai kelia vėliavas?

DSC09411

Justina Kavaliauskienė ir Genovaitė Valatkienė:

– Jei gyventume nuosavame name, tai būtinai keltume, o dabar – esame daugiabučio gyventojos, ir, kad ir daug žmonių po bendru stogu, nėra kam tuo pasirūpinti. Per šventes einant per miestą atkreipiame dėmesį į tuos namus, prie kurių neiškelta vėliava. Bet kad ir mes pačios tarp jų, nesusimąstėme. Susigėdome… Reiktų suburti kaimynus ir įsigyti vėliavą. Negražu, nepagarbu ir kai iškeliama sulamdyta, nušiurusi vėliava. O kodėl žmonės nekelia vėliavų? Gal nejaučia pagarbos Lietuvai. Baudos už neiškeltą vėliavą vargu ar padėtų, gal reikėtų daugiau priminti, apeliuoti į jausmus, raginti nusipirkti, nes dauguma, greičiausiai neiškelia vėliavos todėl, kad jos neturi.

DSC09418

Laura Bartuškaitė:

– Mes gyvenam nuosavam name ir visada iškeliame vėliavą. Dauguma žmonių nekelia, nes, matyt, nusivylę valdžia, nėra Lietuvos patriotai, viskam abejingi. Gal reikėtų bausti – jei pirmą kartą bauda nepadėtų, tai antrą ar trečią – tikrai priverstų per šventes iškelti vėliavą. Man gėda prieš svečius, ypač užsieniečius, kad tiek mažai vėliavų per šventes iškeliama prie gyvenamųjų namų.

DSC09422

Lukas Mažeika ir Laimis Zienius:

– Tarybiniais laikais, kai nebūdavo galima kelt trispalvės, visi norėdavo, o dabar, kai jau galima ir reikia, labai mažai kas iškelia. Gal dabar žmonės mažiau patriotizmo turi, užsiėmę kitais reikalais. Mes gyvenam kaime, tai ten beveik visai niekas vėliavų nekelia. Turbūt dauguma jų net neturi. Mes vėliavas ant mašinų užsikabiname, kai vyksta krepšinio čempionatai, kuriuose dalyvauja lietuviai. Būtų smagu, šventiška, jei per šventes prie namų būtų iškeltos vėliavos. Gal žmones reiktų daugiau raginti, gal ir bausti ar nors įspėti.

DSC09428

Marija Stanislava Banderavičienė:

– Gyvenu kaime, ten visiškai niekas vėliavų nekelia. O kam ją kelt? Tik sau? Mieste, manau, turėtų būti privaloma iškelti vėliavą. Galvoju, kad vienkiemiuose, miškuose gyvenantys net vėliavų neturi. Jei iškeltų vienas kaimynas, tai gal pamažu ir kiti pradėtų kelti. Juk ir gražu, ir simboliška, ir prasminga.

DSC09436

Rima Ruminavičienė:

– Gal žmonės vėliavų nekelia dėl to, kad nepatenkinti valdžia. Tai tarsi protestas. Turbūt dauguma žmonių vėliavų neturi. Kiti – pamiršta ar tingi jas iškelti. Manau, kad neiškeliančius vėliavos reiktų bausti.

DSC09446

Sandra Liepienė:

– Manau, kad priežastis paprasta – žmonės neturi vėliavų. Vieni nenusiperka, nes brangu, o kiti – tiesiog abejingi. Kai matau iškeltas vėliavas, aš jaučiuosi šventiškai, pasijuntu savo šalies dalimi. Baudos vargu ar paskatintų daugiau žmonių iškelti vėliavas, nes tai jau būtų prievarta. Gal reikėtų daugiau kalbėt, ypač su vaikais, kurie paskatintų tėvus ir senelius iškelti vėliavas. Seniūnai, seniūnaičiai galėtų priminti, paraginti. Gal kas nors galėtų padalinti, padovanoti vėliavų – tuomet jau būtų gėda neiškelti.

Jonas Kavaliauskas:

– Aš irgi neiškeliu vėliavos, nes nusivylęs dabartine valdžia. Ir balsuot neinu, nes nematau už ką balsuot. Seniau vėliavą keldavau, bet, kai pamačiau, kad valdžia mūsų nelaiko žmonėmis, tai lioviausi…

Kalbino ir fotografavo Laima Duoblienė

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

1 komentaras

  1. prienietė:

    Paskaičius komentarus, susidaro nuomonė, kad žmonės kelia vėliavą dėl valdžios. Juk dėl savo šalies, jos garbei keliame Lietuvos trispalvę, o ne dėl to, kad valdžia gera, o nekeliam, nes bloga… Kur daugumos mūsų patriotizmas dingo? Mes visada iškeliame vėliavą ir ne todėl, kad bijotume baudų. Taip reikia, tai turi suprasti visi Lietuvos piliečiai, neatsižvelgiant į jų tautybę ar rasę. Gyveni Lietuvoj, elkis kaip Lietuvos pilietis 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *