Interviu vienu klausimu: Ar reikia grąžinti šauktinių kariuomenę?

DSC09035

Justinas Šalčius:
Manau, kad sprendimas grąžinti šauktinių kariuomenę – geras. Tik kažin ar mes su savo kariuomene atsilaikytume prieš Putiną? Tikiu, kad dalis jaunuolių nenorės eiti tarnauti, bet bus ir tokių, kurie eis savanoriais. Tuos, kurie nenorės, teks priversti, nes mes jau atpratę nuo to, kad reikia eit, kad tai prievolė. Prie nenoro tarnauti kariuomenėje prisideda ir žmonių nusivylimas politikų sprendimais. Paruošti karį pagal Vakarų „receptą“ – sudėtinga, todėl devyni mėnesiai – nedaug. Seniau kariuomenėje tarnaudavo ir po trejus, ir po ketverius metus, ir nieko… Aš pats tarnavau trejus metus, po to dar buvau Krašto apsaugos savanoriu.

DSC09039

Danutė Palionienė:
Kariuomenė reikalinga. Jau kelerius metus jaunimas nebešaukiamas į kariuomenę, todėl per šį laiką labai padidėjo jaunimo nusikalstamumas. Tarnautų – proto įgytų, grįžtų pasikeitę. Šaukiant į kariuomenę turėtų būti atranka, pirmiausia reikėtų, kad pašauktų baigusius mokyklą ir niekur nesimokančius, nieko neveikiančius.

DSC09051

Dalė Černevičienė:
Kariuomenė gerai, tik neaišku, ar ji mums reikalinga. Su kuo mes galime kariauti? Su tokia pat panašios valstybės kariuomene? Bet jie mūsų nepuola. O prieš tuos, kurie gali pulti, net ir keliais tūkstančiais papildę karių gretas, neatsilaikytume. Dalis jaunimo turbūt nenorės eit į kariuomenę, bet gal supras, jog yra žodis „reikia“.
Per devynis mėnesius profesionalaus kario neparuoši, ypač jei tarnaus nemotyvuoti, tempiami už ausų. Gal užtektų ir trijų mėnesių apmokymų, bet juose turėtų dalyvauti norintys, gebantys, kurie ir per trumpesnį laiką įsisavintų 9 mėnesių kursą. Jei jaunimas žinotų, kad po kariuomenės jiems tikrai bus pridėta stojamųjų balų ar dar kokių nors lengvatų gautų, tai atsirastų ir savanorių.

DSC09059

Loreta Zarankaitė:
Lietuva viena per silpna, kad apsigintų, bet savą kariuomenę turime turėti. O šauktinių kariuomenė, manau, kad gerai. Pirmiausia, jaunimas sutvirtėtų fiziškai, įgytų atsakomybės jausmą, suprastų, kas yra drausmė. Devyni mėnesiai nėra daug, bet per tą laiką spėtų tapti savarankiškais. Mano brolis tarnavo metus, jam sekėsi labai puikiai. Bet šaukti turėtų jaunus, iš karto po mokyklos. Vėliau, kai jau sukuria šeimą, susilaukia vaikų, sunkiau išeit. Mano vyras jau nebepatenka į imamųjų sąrašą, nes turim du vaikus, ir vyresnis, nei šauktinių amžiaus, bet kai pagalvoju, kad, pavyzdžiui, prieš keletą metų būtų išėjęs į kariuomenę, būtų buvę sunku.

DSC09049

Marija Mičkauskienė:
Gerai, kad vėl ims į kariuomenę, pirmiausia dėl to, kad jaunimas turės užsiėmimą, ne tik gatvėmis šlaistysis. Mano du sūnūs tarnavo, po dvejų metų grįžo vyrai „kaip reikiant“. Ir dabartiniam jaunimui kariuomenė tik į naudą išeis. Devyni mėnesiai nėra daug, pasimokyti karybos turėtų ne tik aštuoniolikmečiai, bet jau ir aukštuosius mokslus baigusieji. Manau, kad iš kiekvieno fiziškai sveiko jaunuolio galima gerą kareivį padaryti.

Viktorija Vaičiūnienė:

Man nepatinka šitas sumanymas, nenoriu, kad mano sūnų paimtų į kariuomenę. Nors jis dar tik penkiolikmetis, bet vis tiek pakliūna į tą galimą laikotarpį. Turiu keturis sūnus, vienas iš jų tarnavo šauktiniu, kitas buvo savanoris. Šauktinis tarnavo „Geležinio vilko“ batalione, sako, kad buvo labai sunku. Tikiu, nes jam dar tik 23 metai, o liko armijos „dovana“ – nesveiki sąnariai. Todėl, turbūt kaip ir visos mamos, norėčiau, kad jaunėlis kariuomenės išvengtų.

Dalius:
Mūsų armija tik žaidžia, ji nė iš tolo nepanaši į tikrą kariuomenę, yra simbolinė. Aš tarnavau trejus metus, ir tai ne viską išmokau, o ko dabar išmokys per devynis mėnesius? Geriau į samdomą armiją investuoti, o ne surinkti „svyruonėlius“ nuo barų ir iš jų bandyti daryti gynėjus. Nebus jokios naudos iš tų mūsų trijų tūkstančių kareivėlių. Be reikalo buvo panaikinti šauktiniai, nes dabar, grąžinus, daug kam bus šokas.

Rimvydas:
Man 52 – eji, esu tarnavęs sovietinėje armijoje. Lietuvai, kaip valstybei, kariuomenė yra būtina, bet trys tūkstančiai šauktinių nieko nepakeis. Į aptarnavimo sritį (šluoti, valyti ir pan.) galima kviesti savanorius ar bedarbius. Man atrodo, kad visas šitas triukšmas kilo tik dėl rinkimų, nes visiems aišku, kad privalomoji karinė tarnyba nieko nepakeis. O kariškiai, tuo naudodamiesi, nori „pramušti“ daugiau pinigų iš biudžeto. Manau, kad tuos pinigus, kurie būtų skirti „lochų“ mokymui, geriau skirkim NATO.

Rimas:
Man 26 metai, dar patenku tarp kandidatų į šauktinius. Aš pritariu šauktinių kariuomenės grąžinimui. Reikia, kad prireikus žmonės būtų pasiruošę ginti Tėvynę. Galėjo šauktinių kariuomenė visada būti. Bet turėtų visi būti sąmoningi ir neišsisukinėti. Kariuomenė pakeičia žmogų, turiu pavyzdžių – išėjo „palaida bala“, o grįžo normalūs. Bet geriausia, kad būtų samdoma kariuomenė, nes ten susirenka motyvuoti žmonės. Jei manęs nepašauks, eisiu į savanorius.

Kalbino ir fotografavo Laima Duoblienė

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *