Visuomet gera sugrįžti…

2005 – aisiais Jiezno vidurinės mokyklos šešiasdešimtmečio proga išleistoje knygelėje „ Čia mūsų namai “ buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Grižienė rašė, kad „ Matyt, tokia žmogaus atminties savybė: bėgant metams, dyla iš jos nesėkmių ir skriaudų pėdsakai, bet lieka tai, kas šildė, maitino sielą, palaikė viltį ir tikėjimą. Todėl ir gera grįžti į praeitį“.

Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas dėkojo mokytojai Jolitai Jurkevičienei. Mero padėkos taip pat buvo įteiktos mokytojoms Dalei Mazuronienei, Janinai Bartusevičienei ir Romai Kandrotienei.

Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas dėkojo mokytojai Jolitai Jurkevičienei. Mero padėkos taip pat buvo įteiktos mokytojoms Dalei Mazuronienei, Janinai Bartusevičienei ir Romai Kandrotienei.

Mokytoja tikrai teisi, juo labiau, jeigu grįžti į savo vaikystės, jaunystės antruosius namus – į savo mokyklą. Taigi gera buvo ir praėjusį savaitgalį vėl sugrįžti į mūsų mokyklą, jai minint dvi gražias sukaktis: mokyklos įkūrimo 70 – metį ir pastato, kuriame dabar dirbama, 55 – metį.

Smagu ir miela buvo visiems: ir buvusiems mokiniams, sugrįžusiems į pirmųjų sėkmių bei nesėkmių pradžią, ir mokykloje ilgus dešimtmečius dirbusiems mokytojams, ir dabartiniams gimnazijos šeimininkams, svetingai priėmusiems namiškius bei svečius. Kartu kėlėm iš užmaršties prisiminimus, gyvenome senų, nors kartais ir labai sudėtingų, bet gerų laikų akimirkomis.

Per septyniasdešimt metų Jiezno vidurinė mokykla (2006 – aisiais tapusi gimnazija) užaugino ir į gyvenimą išleido daug puikių žmonių, sudarė sąlygas atsiskleisti gabiems pedagogams, išsikovojo garbingas pozicijas tarp kitų mokyklų. Buvo ir dešimtmetis, kai Jiezno vidurinė mokykla, būdama tik mažo provincijos miestelio mokykla, buvo tapusi atramine mokykla, į kurią nuolat važiuodavo mokytis kitų rajonų ir miestų mokyklų mokiniai ir mokytojai. Ne vieną dešimtmetį mokytojo Jono Vaitkevičiaus vadovaujami šokėjai ir šviesios atminties Anatolijaus Bernatavičiaus choristai respublikinių dainų švenčių metu stovėdavo pirmose gretose. Garsėjo ir jiezniškiai literatai, matematikai, chemikai, sportininkai. Kaip ir šiandieniniai gimnazistai, sėkmingai pasirodantys įvairiuose konkursuose bei olimpiadose.

Žinoma, ne kiekvienas dešimtmetis ir ne kiekvieni metai buvo vienodai sėkmingi ir ženklūs. Buvo įvairių patirčių. Ypač paskutiniuoju dešimtmečiu. Labai džiugu, kad pernai mokyklą baigė jau 66 – oji abiturientų laida, kad prieš devynerius metus mokyklai buvo suteiktas gimnazijos statusas. Tačiau neramina tai, kad užstrigo gimnazijos pastato renovacijos darbai, kad per dešimt metų pasikeitė net septyni direktoriai ir kad sveikinimus jubiliejaus proga teko priimti laikinai einančiai direktorės pareigas Romutei Bubnienei. Tad ne vienas sveikintojas šalia padėkos žodžių pridėdavo ir palinkėjimus ne tik augti ir auginti žmogų, bet ir būti tolerantiškesniems, atlaidesniems vieni kitiems, ieškoti supratimo, mokytis susikalbėti, mokytis mylėti save ir aplinkinius.

Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *