Tarp svarbiausių darbų – apsaugoti turistų teises

Sausio 5 d. ūkio ministras Evaldas Gustas pasirašė įsakymą, kuriuo birštonietė Jurgita Kazlauskienė paskirta į Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (VTD) direktoriaus pareigas. J. Kazlauskienė  anksčiau vadovavo Lietuvos kurortų asociacijai.

Valstybinio turizmo departamento direktorės J. Kazlauskienės svarbiausių darbų sąraše – turizmo rinkos priežiūros ir turistų teisių apsaugos stiprinimas.

Naujoji Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) direktorė Jurgita Kazlauskienė teigia, kad svarbiausia jos užduotis – sustiprinti turizmo rinkos stebėseną ir priežiūrą bei gerinti turistų teisių apsaugą: „Griežčiau reglamentuota ir efektyviau vykdoma turizmo rinkos stebėsena ir priežiūra bei Europos Sąjungos direktyvas pilnai atitinkanti turistų teisių apsauga – svarbiausias mano artimiausio pusmečio veiklos prioritetas“.

Prieš įsidarbindama Turizmo departamente J. Kazlauskienė 7 metus vadovavo Lietuvos kurortų asociacijai, užėmė Europos kurortų asociacijos viceprezidentės pareigas.„Puikiai pažįstu turizmo sektorių ir sieksiu geranoriško ir konstruktyvaus bendradarbiavimo ir su savivaldybėmis, ir su asocijuotomis turizmo verslo struktūromis, ir su didžiaisiais turizmo rinkos žaidėjais. Suprantu, kad visuomenės lūkesčiai turizmo rinkos priežiūrai yra dideli, todėl sieksiu, kad turistų interesai būtų apsaugoti ir kad kelionių organizatorių nemokumo ar bankroto atveju jiems būtų kompensuojama visa patirtoji žala. Šį pavasarį turėsime naujas Turizmo įstatymo nuostatas, kurios leis departamentui efektyviai dirbti šioje srityje ir sustiprinti turistų teisių apsaugą,“ – sakė naujoji VTD vadovė.

Pasak J. Kazlauskienės, Turizmo departamento prioritetas ir toliau išliks atvykstamasis ir vietinis turizmas, tačiau, reaguojant į dinamišką geopolitinę ir ekonominę situaciją, Lietuvos turizmo rinkodaros strategija bus peržiūrėta ir koreguojama.

„Pernai buvo pasiekti išties geri rezultatai: užsienio turistų srautų augimas Lietuvoje gerokai viršijo Europos vidurkį, Lietuvą kaip privalomą pamatyti šalį įvertino autoritetingi verslo žiniasklaidos kanalai ir prestižinis kelionių gidas „Lonely Planet“, o ir patys lietuviai po savo šalį keliavo kur kas aktyviau. Visgi turizmo konjunktūra keičiasi labai greitai, todėl didelis dėmesys bus skiriamas naujų Lietuvos vardo žinomumą ir patrauklumą didinančių iniciatyvų kūrimui, ieškoma būdų, kaip amortizuoti galimus turistų srautų praradimus iš Rytų rinkų“, – sako J. Kazlauskienė.

Parengta pagal Valstybinio turizmo departamento informaciją

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *