Kariuomenės dienos minėjimas Birštono gimnazijoje

Lapkričio 20 dieną mes,  Jiezno gimnazijos jaunieji šauliai, išvykome  į Birštono gimnaziją paminėti Lietuvos kariuomenės dieną. Apsirengę uniformomis (kaip tikri kariai! ), išsikepę pyragą,  pasibeldėme  į Birštono gimnazijos duris.

DSC02159

Mus su šypsena pasitiko Birštono gimnazijos Šaulių būrelio vadovė Nijolė Juozaitienė ir palydėjo į aktų salę. Ten jau laukė Birštono gimnazijos Jaunųjų šaulių būrys. Kadangi  birštoniečiai ruošėsi rikiuotės konkursui, sutiko savo programą parodyti ir mums. Šeimininkai įžengė į salę su daina, parodė keletą rikiuotės pratimų. Po plojimų  Jiezno gimnazijos šaulių būrelio vadovas ir istorijos mokytojas Sigitas Žalys trumpai papasakojo apie Lietuvos kariuomenę ir jos atsiradimą.

Negaišdami pasižiūrėjome keletą vaizdo įrašų apie spec. pajėgų karių ginkluotę, šiuolaikinio kario charakterio savybes, pasirengimą. Tada birštoniečiams parodėme savo išvykų nuotraukas, o jie- nufilmuotas savo karines pratybas, vykusias miškelyje.

Pasišnekučiavome, susipažinome ir patraukėme į valgyklą. Ten mūsų laukė karšta arbata ir saldumynai. Kai pasistiprinome, birštoniečių  vadovė aprodė Birštono parką.  Pasivaikščioję, viską apžiūrėję,  patraukėme į ,,Eglės“ sanatoriją. Pravėrę duris, išvydome labai gražią  „gyvąją“ gėlių  sieną . Nijolė Juozaitienė papasakojo, kaip ji sudaryta, kaip veikia laistymo sistemos. Tada pakilome į antrąjį aukštą, kur galėjome paragauti visokiausio mineralinio vandens, pailsėti ant minkštų sėdmaišių.

Atsisveikinome ir grįžome į Jiezną, tikėdamiesi, kad šis renginys taps tradicinis.

Eglė Vinskaitė

Jiezno gimnazijos mokinė,   jaunoji šaulė

Lietuvos kariuomenės dieną minint

Jaunasis šaulys – tai puikus patriotizmo ir pilietiškumo pavyzdys jaunimui. Džiaugiamės, kad mūsų  Birštono gimnazijoje  veikia Jaunųjų šaulių būrelis, kuriam vadovauja mokytoja N.Juozaitienė.  Šauliai dalyvauja įvairiuose treniruotėse, mokosi taikliai šaudyti, sportuoja.  Savo meilę Tėvynei ir pasiryžimą ją ginti jie gali pademonstruoti karinėse pratybose, kuriose dalyvauja metai iš metų. Šauliui nesvarbu, koks lauke oras, koks metų laikas, kiek valandų.  Jie grūdina savo kūną ir dvasią.

unnamed

Lapkričio 20 d. Jaunųjų šaulių sueigoje  susitiko Birštono ir   Jiezno gimnazijų  jaunieji  šauliai. Susitikimo metu vieni kitiems pristatė savo nuveiktus darbus, vaišinosi lauktuvėmis, keliavo po Birštoną. Susitikime dalyvavo Prienų Šaulių kuopos vadas S.Žalys.

Lapkričio 24 d. Birštono gimnazijoje vyko jaunųjų šaulių organizuotas Lietuvos  kariuomenės dienos minėjimas. Gimnazijos mokiniai galėjo susipažinti  su šaulių veikla, stebėti rikiuotę, žygiavimus, užduoti įvairius klausimus.

Sekmadienį vyko priesaikos priėmimo ceremonija. Šiais metai į šaulių tarpą įsitraukė  dar 3 jaunieji šauliai. Naujokus pasveikino dabar jau karys Ž.Žėkas. Jis gimnazijoje viešėjo kaip garbės  svečias. Vaikinas  dalinosi mintimis apie kario gyvenimą, „kardo kirčio“ pratybas ir kt. įdomius dalykus.  Pasidžiaugėme Ž.Žėko pilietišku požiūriu. Jis raginimo mokinius dirbti negailint savęs Lietuvos labui, stengtis  ir neskubėti išbėgti į užsienį laimės ieškoti.

Tikimės, kad šie ir kiti renginiai tik dar labiau sudomins gimnazistus, ugdys jų pilietišką požiūrį, o gal ir padidins šaulių gretas.

Jaunieji šauliai

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *