Rajono krepšinio pirmenybių uždarymo šventę vainikavo kovos dėl medalių

Kovo 8 – 9 d. Prienų sporto ir pramogų arenoje vyko Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių finalinės kovos ir uždarymo šventė.

DSC_9989

„Žiburys“ prieš „Aušrą“

Kovo 8 d., šeštadienį, Tarptautinę moters dieną, krepšinio aikštelėje buvo galima išvysti dailiosios lyties atstovių finalinę dvikovą tarp Prienų „Žiburio“ gimnazijos merginų komandos ir buvusių „žiburiečių“ pagrindu sudarytos „Aušros“ ekipos.

Apmaudu, jog moterų pogrupyje dalyvauti užsiregistravo vos dvi komandos, nes aikštėje matyti aistringai žaidžiančias merginas tikras desertas krepšinio aistruoliams. „Žiburio“ gimnazijos mokinės, pasistiprinusios viena perspektyviausių mūsų krašto krepšininke 14-mete Livija Sakevičiūte, nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas (Livija pelnė pirmuosius 10 savo komandos taškų). Nors žaidimas kiek vėliau išsilygino, vos penkios į rungtynes susirinkusios „Aušros“ žaidėjos pritrūko fizinių jėgų „perlaužti“ žaidimą. Aikštėje situaciją kontroliavusios „žiburietės“ šventė pergalę 51:46.

Rezultatyviausios krepšininkės:
„Žiburys“: Livija Sakevičiūtė – 34 ir K. Deimantavičiūtė – 11;
„Aušra“: P. Buzaitė – 21 ir M. Noreikaitė – 14.

 Seniūnijų grupėje bronza atiteko „Paprūdžių“ komandai

Kovo 9 d., sekmadienį, Prienų sporto ir pramogų arenoje visą dieną vyko vyrų krepšinio pirmenybių finalinės kovos, buvo organizuotos tritaškių, dėjimų į krepšį, žiūrovų rungtys, apdovanoti pirmenybių nugalėtojai ir prizininkai.

Pirmieji į aikštelę žengė charizmatiškieji žaidėjai iš komandos „Paprūdžiai“ ir kovingieji krepšininkai, atstovaujantys „Veiveriams“.
Vieną galingiausių startinių penketų sezono pradžioje suformavę ambicingieji „Paprūdžiai“ šiose pirmenybėse taikėsi į aukščiausias prizines vietas. Tačiau sezono eigoje dėl vienokių ar kitokių priežasčių jų žaidimas „buksavo“, o viltys kovoti dėl aukso nublanko. Na, o „Veiveriai“, nors ir pralaimėjo pirmąjį tarpusavio susitikimą reguliariajame sezone, nieko kito, kaip tik pergalės finalinėje dvikovoje, nesitikėjo.

Deja, bet tas pasitikėjimas jiems koją ir pakišo. Nuo pat rungtynių pradžios „Veiveriai“ žaidė taip, tarsi medalius matuotųsi, šios komandos žaidėjai nei entuziazmu, nei noru kovoti aikštėje „Paprūdžiams“ neprilygo. K. Abramavičiaus ir K. Aldakausko vedami paprūdiškiai bronzą „užsikabino“ ant savųjų kaklų – 75:64.

Rezultatyviausi žaidėjai:
„Paprūdžiai“: K. Abramavičius – 31, K. Aldakauskas – 30, Ž. Mikušauskas ir Š. Lukošius po 6;
„Veiveriai“: S. Pažėra – 20, G. Žilinskas – 16 ir V. Mocevičius – 6.

Miesto pogrupyje „Policija“ trečia
„Policija“, prieš pirmenybių atidarymą laikyta rimčiausia pretendente į čempionės titulą, dėl įvairių priežasčių ir žaidėjų dažnų vidinių konfliktų savo potencialo taip ir neatskleidė. O „Savivaldybės“ žaidėjai, labai sėkmingai pradėję pirmenybes, į pabaigą ėmė lėtinti „apsukas“.

Finalinėje dvikovoje, pamiršę visus nesutarimus, pareigūnų vardą ginantys krepšininkai aikštėje atrodė šiek tiek greitesni ir tikslesni.
Pradžioje susikrovę šiokį tokį taškų pranašumą ir jį išlaikę, nepaisant „Savivaldybės“ žaidėjų pastangų, „Policijos“ krepšininkai pasidabino bronziniais medaliais – 91:79.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Policija“: M. Gūžys – 22, T. Gūžys – 20 ir T. Stupuris – 18;
„Savivaldybė“: T. Kavaliauskas – 21, Š. Stiklakis – 16 ir M. Birbalas – 14.

„Naujosios Ūtos“ komanda nuvainikavo „Stakliškes“

Reguliariojo sezono metu nė karto nepralaimėjusi, arti nė vieno varžovo neprisileidusi nenugalimoji „Stakliškių“ komanda buvo laikoma neabejotina ir šių rungtynių favorite. „Naujosios Ūtos“ žaidėjai, pastaruoju metu demonstruojantys itin aukšto lygio krepšinį, vedami savo nesustabdomojo lyderio M. Gečionio, anksčiau laiko kapituliuoti tikrai nežadėjo.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo stakliškiečiai, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo 17:11, bet „Naujosios Ūtos“ žaidėjai žingsnis po žingsnio šį skirtumą mažino – po dviejų kėlinių atsiliko 41:36, o po trijų – 50:54. Paskutiniame kėlinyje rezultatyviausias seniūnijų pogrupio žaidėjas M. Gečionis, padėkojęs komandos draugams, kad neleido „Stakliškių“ galiūnams įsibėgėti ir susikrauti didelės persvaros, rungtynių baigtį perėmė į savo rankas. Lemiamą rungtynių ketvirtį „Naujoji Ūta“ laimėjo 27:18, o Mantvydas per šią atkarpą pelnė net 21 tašką, įskaitant ir lemiamus 8 baudos metimus iš eilės! Istorinė „Naujosios Ūtos“ pergalė prieš daugkartinius absoliučius rajono krepšinio varžybų nugalėtojus įrašyta aukso raidėmis rezultatu 72:71.
Rezultatyviausi žaidėjai:

„Stakliškės“: E. Keblikas – 19, M. Petrauskas – 15, M. Židanavičius, M. Nenartavičius ir R. Ruzgaitis – po 9;
„Naujoji Ūta“: M. Gečionis – 41, G. Vasiliauskas – 18 ir K. Aliukevičius – 7.

„KKSC-93“ liko neįveikiama

Finalas „Prienai prieš Kauną“, apie kurį visi kalbėjo ir laukė,  nebuvo toks įnirtingas, kokio tikėtasi. Gvido Sabeckio teniso mokyklos pagrindinis atakų lyderis D. Bartkus padėti savo komandai šios dienos rungtynės dėl patirtos sunkios traumos negalėjo, o kas galėtų jį pakeisti „GSTM“ komandoje – neatsirado.

M. Jančiausko ir komandos kapitono R. Marcinkevičiaus tandemo vedini, buvę Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai varžovus sukaustė geležine gynyba, o puldami žaidė kaip tikra komanda, negailėdami vienas kitam kamuolio. Todėl prieniečiai po didžiosios pertraukos jau turėjo solidų 20-ties taškų pranašumą – 25:45. Trečiajame kėlinyje pakilę į lemiamą šturmą „GSTM“ žaidėjai sugebėjo priartėti (46:58), bet stabiliai sužaistas paskutinis rungtynių ketvirtis pergalę garantavo „KKSC-93“ žaidėjams – 63:78.
Rezultatyviausi žaidėjai:

„GSTM“: A. Karbauskas – 22, T. Intas – 15, A. Čibiras ir V. Žvirblis po 9;
„KKSC-93“: M. Knyšius – 23, R. Marcinkevičius – 16 ir M. Jančiauskas – 14,

Išaiškinti taikliausi metikai

Pasibaigus rungtynėms, buvo surengti tritaškių bei dėjimų konkursai. Tarp penkių merginų, metusių tritaškius, laimėjo Evelina Paužaitė („Žiburys“), pataikiusi 4 metimus iš 10. Tarp vienuolikos užsiregistravusių vaikinų taikliausias buvo „GSTM“ snaiperis Aurimas Karbauskas (6 taiklūs metimai iš 10).
Dėjimų į krepšį konkurse išdrįso pasirodyti vos du žaidėjai, jame laimėjo Andrius Čibiras („GSTM“), nugalėjęs ankstesnių metų tituluotą oro karalių, „Paprūdžių“ skrajūną Karolį Aldakauską.

Nepamiršti liko ir sirgaliai, kuriems „Gyvenimo“ laikraščio redakcija suteikė  galimybę laimėti įvairių prizų rungtynių pertraukų metu organizuojamuose žaidimuose.

Pagerbti nugalėtojai ir prizininkai

 Viso renginio metu ir rungtynių uždarymo ceremonijoje žiūrovus audrino charizmatiškasis vedėjas Linas Žilevičius, abejingų nepaliko „Prienų“ krepšinio sporto klubo šokėjos. Pirmenybių uždaryme dalyvavęs LR Seimo narys Andrius Palionis kartu su visa krepšinio pirmenybių organizacine komanda pirmenybių nugalėtojams ir prizininkams įteikė taures ir medalius  bei paskelbė naudingiausius ir rezultatyviausius čempionato žaidėjus.

Miesto pirmenybių naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas „KKSC-93“ žaidėjas Rokas Marcinkevičius, seniūnijų pirmenybių naudingiausio žaidėjo bei rezultatyviausio žaidėjo prizai atiteko Mantvydui Gečioniui. Rezultatyviausiu miesto pirmenybių žaidėju tapo „Policijos“ komandai atstovaujantis Mantas Gūžys. Perspektyviausiu jaunuoju krepšinio pirmenybių žaidėju  išrinktas „KKSC-98“ komandos žaidėjas Raidas Stadalius.

Už rajono krepšinio tradicijų tęsimą padėkos žodžius pirmenybių dalyviams tarė organizatoriai ir rėmėjai: „Gyvenimo“ laikraščio redaktorė Ramutė Šimukauskaitė, LR Seimo narys Andrius Palionis ir Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Visockas.

Mero pavaduotojas padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šio puikaus krepšinio čempionato rengimo ir įteikė savivaldybės mero padėkos raštus Prienų kūno kultūros ir sporto centro, Prienų sporto ir pramogų arenos  bei „Gyvenimo“ laikraščio kolektyvams. Taip pat už visokeriopą paramą padėkota Prienų rajono savivaldybei,  nemažai laiko organizaciniam darbui skyrusiam  Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyr. specialistui Adomui Kubiliui,  daugybę metų pirmenybes remiančiai „Gyvenimo“ laikraščio redakcijai ir vyr. redaktorei Ramutei Šimukauskaitei, erdvią salę žaidėjams skyrusiam Sporto ir pramogų arenos direktoriui Arūnui Vaidogui, atsakingų teisėjų ir sekretoriato darbuotojų parūpinusiam Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktoriui Audroniui Deltuvai bei ištikimam varžybų vyr. teisėjui Mariui Leonavičiui ir renginio vedėjui Linui Žilevičiui.

„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje GKP 2014/2015 m. archyvas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *