Ant ledo – gelbėtojų pratybos

Ledas ant vandens tvenkinių jau plonas ir netvirtas, o pakraščiuose ir gerokai atšutęs, tad lipti ant jo yra rizikinga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prienų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ant tvenkinio, esančio šalia Kęstučio g. 79 namo, surengė viešas pratybas. Pratybų metu ugniagesiai gelbėtojai tobulino gelbėjimo įgūdžius ir susirinkusiems parodė, kad gelbėti įlūžusius žmones yra sudėtinga bei rizikinga ir pačiam gelbėtojui. Gerai, kad šįkart buvo tik parodomoji treniruotė, o „skęstantis“ apsirengęs specialia apranga.

– Gelbėti įlūžusį žmogų kasmet tenka po kartą ar du, ir tai dažniausiai būna pradžioje žiemos, kai ledas dar netvirtas arba pavasarėjant, kai ledas jau netvirtas. Gaila, kad ne visi gelbėjimo darbai baigiasi sėkmingai ir mums pavyksta išgelbėti žmonių gyvybes, – sakė Prienų PGT viršininko pavaduotojas Raimondas Lingys. – Pernai teko gelbėti du įlūžusius ant ledo žmones. Deja, vieno neišgelbėjome.

Pasak R.Lingio, įlūžus ant ledo dažniausia mirties priežastis – sušalimas.

Gelbėtojai susirinkusiems parodė, kad yra pasiruošę gelbėti įlūžusius žmones – pademonstravo, kaip prie skęstančiojo čiuožiama specialiomis rogėmis, kaip jis traukiamas iš vandens ir ledo spąstų, taip pat kaip naudotis smaigais ar įlūžusįjį ištraukti pasinaudojant ilga kartimi, virve ar panašiomis priemonėmis.

Būtina žinoti, kad ledas laikomas tvirtu, kai jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas gali išlaikyti žmogų. Kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis nei 12 cm. Šiuo metu ledas ant vandens telkinių labai plonas ir ant jo lipti pavojinga.

Laima Duoblienė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *